دكوراسيون مدرن و طراحي داخلي پيشرفته
دكوراسيون مدرن و طراحي داخلي پيشرفته

اصول دكوراسيون منزل در بخش‌هاي مختلف آن

در دكوراسيون منزل، بايد به فاكتور‌هاي مهمي توجه كرد. اصول كلي دكوراسيون منزل، با توجه به مواردي مانند: ارگونومي ساختمان، شناخت و روانشناسي رنگ‌ها، روانشناسي موقعيت، شناخت كادر منزل (ديوار‌ها)، كاربرد فضا و محل قرارگيري، تاثير نور در بخش‌هاي مختلف پياده سازي شوند. سبك‌هاي متداولي كه براي چيدمان يك فضاي كلاسيك با سقف‌هاي بلند و دكوراسيون زياد مورد استفاده قرار مي‌گيرند شامل دو دسته انگليسي و فرانسوي هستند.

در سبك انگليسي، استفاده از خطوط صاف و مستقيم رايج است و شامل:

شرايتون
فضاي اصيل
برادران آدامز
هپل رايت خنثي
چپن ديل و حالت رومي
سبك ويلايي رسمي ويليام اندمري
جورجين و كويين آن كوچك (هردو رسمي)
كارهاي لولا دار و سبك ريجبني مشكي و طلايي
در سبك فرانسوي، استفاده از خطوط انحنا دار و سبك‌هاي زير رايج است:

سبك روكوكو كه تزئيناتي كمتر از باروك دارد.
سبك امپاير يا امپراطوري
ويكتورين (راحت ترين سبك)
سبك هايباروك (بيشترين حد تزئينات را دارد)

همچنين از ديگر سبك هاي چيدمان و دكوراسيون منزل، سبك مدرن و سبكي به نام روستيك (روستايي) است. درواقع در تمامي سبك‌ها هدف آن است كه همه حواس انسان به كار گرفته شود و در عين حال، زيبايي بنا نيز حفظ شود. در دكوراسيون منزل، حس شنوايي با استفاده از عايق، شيشه دوجداره و… درگير است. حس بويايي كه باعث مي‌شود بوي رنگ‌هاي خوش‌بو مانند صورتي را حس كنيم. حس لامسه كه باعث احساس بافت‌هايي نظير فلز يا فرش مي‌شود. حس بينايي كه مهمترين بخش است و تقارن را در فضاي كلاسيك و پراكندگي را در سبك مدرن تشخيص مي‌دهد. همچنين اين حس كليدي، قابليت تشخيص : اندازه، فرم، جهت، جزئيات، تغييرات هندسي، فضاهاي شعاعي و… را دارد.

در دكوراسيون منزل، ديواري كه در اولين نگاه توجه را به خود جلب مي‌كند و شامل پنجره‌هاي متعددي است، ديوار كانوني نام دارد. اين ديوار شبيه تصوير زير است و توجهات ناگهاني را به خود جلب مي‌كند.

ورودي خانه:

اگر ورودي خانه با حياط آغاز مي‌شود، بهترين گزينه براي دكوراسيون منزل اصولي، استفاده از رنگ‌هاي سرد مانند سبز است؛ اما اگر با پله‌ها آغاز شود، استفاده از رنگ‌هاي گرم مانند قهوه‌اي و كرمي پيشنهاد خوبي است. توجه كنيد كه از اجزا و عناصر سرد مانند شيشه در ورودي استفاده كنيد تا ميان حس گرم و سرد اعتدال برقرا شود.

آشپزخانه

به طور اصولي، انتخاب شكل و حالت آشپزخانه‌ها به تعداد خواب منزل بستگي دارد. براي نمونه، خانه‌هايي كه داراي ۱ تا ۳ خواب هستند، از آشپزخانه ال استفاده مي‌كنند. خانه‌هاي ۳ تا ۵ خوابه از طرح يو وي و خانه‌هاي ۵ خواب به بالا داراي آشپزخانه جزيره هستند. بنابراين اگر فضاي بزرگي در اختيار داريد، استفاده از جزيره و يو وي را در اوليوت قرار دهيد. براي كف هم مي‌توانيد از سنگ، سراميك يا كفپوش استفاده كنيد و براي رنگ آشپزخانه، استفاده از رنگ‌هاي گرم يا ميانه انتخاب مطلوبي است. از آنجايي كه آشپزخانه در دكوراسيون منزل بسيار مهم است، استفاده از ديوار عايق رطوب با ۸۰ سانتي متر قطر، سقف قابل شستشو و فضاي دو كابينت تزئيني بسيار مناسب خواهد بود.

سرويس بهداشتي

سرويس بهداشتي در دكوراسيون منزل، داراي عناصر اصلي مانند: روشويي، وان، توالت مي‌باشد. همچنين نورپردازي حمام بايد زرد رنگ و بالاي آينه باشد و از وان و دوش در حمام استفاده گردد. استفاده از بهترين كفپوش براي حمام و سرويس بهداشتي (سراميك) توصيه زيادي مي‌شود. همچنين توجه به ضدآب و عايق صدا بودن در طراحي سرويس بهداشتي باعث طراحي خوب آن خواهد شد. بهترين مكاني كه مي‌توان از سرويس بهداشتي بهره برد، نزديك درب ورودي است.

طراحي نشيمن

دكوراسيون داخلي نشيمن بايد با توجه به استفاده روزانه يا شبانه انجام گيرد. براي مدرن‌تر شدن فضا و اصولي شدن دكوراسيون منزل ، استفاده از مبل‌هاي بزرگ و حجيم با بالش و كوسن‌هاي زياد توصيه زيادي مي‌شود. همچنين مي‌توان از مبل پذيرايي كه شامل دسته چوبي و راحتي و نرمي كمتر است استفاده كرد. همچنين اگر فضايي بزرگ در اختيار داريد راحت‌ترين سبك طراحي نشيمن يا “مدرن را رعايت كنيد”؛ در اين سبك مي‌توانيد از سقف كاذب و متريال داراي بافت استفاده كنيد تا فضايتان كوچك‌تر نمايان شود و دكوراسيون منزل خوبي ايجاد كنيد.

 

 

دكوراسيون داخل ويلا , طراحي داخلي رستوران , بازسازي ساختمان , دكوراسيون ويترين مغازه , طراحي داخلي منزل , دكوراسيون اداري مدرن , شركت طراحي داخلي , طراحي مطب دكتر , طراحي داخلي طلا فروشي , طراحي داخلي در كيش , طراحي داخلي در اهواز , طراحي داخلي در شيراز

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۹:۴۴ ] [ حسيني ] [ نظرات (0) ]

طراحي داخلي خانه دركنار فضايي آرام

با سخت شدن امور زندگي شايد اغلب پدران و مادران ساعت ها را در فضاي بيرون از خانه مشغول فعاليت و كار باشند و بايد روزانه بسياري از فشارهاي روحي و انواع استرس را به جان بخرند تا از پس مخارج خانه و زندگي بربيايند. از اين رو برگشت به خانه و رويارويي با فضايي آرام و دور از استرس براي آرامش بخشي به روح و روان افراد در اين روزهاي پراسترس و مشغله زا بسيار ضروري مي باشد.

در بسياري از موارد وقتي صحبت از آرامش بخشي به فضاي خانه و خانواهده مي شود، افراد سعي مي كنند با كنار گذاشتن و يا اصلاح رفتارهاي تنش زا و ناراحت كننده شان، فضاي آرامي را به خانه برگردانند.

اما شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد هر چند ترك رفتارهاي ناصحيح و ناهنجار در برقراري آرامش خانه مؤثر است، اما نحوه چيدمان وسايل خانه و در واقع سبك طراحي داخلي خانه نيز در ايجاد فضايي امن و آرام كمك بسزايي مي كند.

در اين بخش سعي داريم تا با معرفي عوامل آرامش زا در خانه شما را آشنا سازيم:

انتخاب رنگ
نورپردازي
فرم و مدل وسايل
نحوه چيدمان اسباب و وسايل
ايجاد گل و گلخانه
ميزان نور و جريان هوا
دوري از آلودگي صدا و صداهاي نامناسب
داشتن دماي هواي متعادل
در طراحي داخلي خانه، رنگ هاي تند و زننده اغلب فرد را به وجد مي آورند و در عوض رنگ هاي آرام و ملايم آرامش بسياري را به فرد مي دهد، از اين رو توصيه مي شود علاوه بر هماهنگي ميان رنگ هاي انتخاب شده در خانه، اغلب رنگ هاي ملايم و آرام را انتخاب نماييد.

نورپردازي نيز مي تواند در ايجاد آرامش دادن به فضاي خانه نقش مهمي را ايفا كند، از اين توصيه مي شود از نورهاي ملايم در دكوراسيون داخلي خانه استفاده شود.

مدل وسايل و همچنين نحوه چيدمان آنها نيز در طراحي و دكوراسيون داخلي منزلتان بسيار مهم است تا آرامش را به خانه شما بدهد يا خير. سعي كنيد اغلب مدل هاي ساده و چيدمان مرتب و منظمي را به وسايل بدهيد تا آرامش بيابيد.

يكي از آرامش بخش ترين عوامل به انسان طبيعت است، از اين رو توصيه مي شود براي داشتن هر چه بيشتر آرامش در خانه تان گلخانه اي كوچك و حتي المقدور تعدادي گل و گياه را در دكوراسيون داخلي خود داشته و پرورش دهيد.

سعي كنيد جلوي تابش نور و جريان هوا را به داخل خانه نگيريد، چراكه نبود و يا حتي كمبود اين دو نيز مي تواند در ايجاد استرس و فشار روحي مؤثر باشد.

آلودگي صدا يكي از عوامل مهم بر هم زدن آرامش در زندگي شهري است، از اين رو مي توان با تعبيه پنجره دوجداره به هنگام دكوراسيون داخي، خانه را از هياهوي شهرب به دور كرد و با گوش دادن موسيقي هاي آرام و لذت بخش، آرامش وصف ناپذيري را به خانه آورد.

براي آرامش بيشتر دماي خانه را متعادل كنيد، خانه اي كه نه سرد باشد و نه گرم بهترين ماكن براي ايجاد آرامش و راحتي جان است.

استفاده از دكور ال سي دي كنافي مي تواند در گسترش فضاي داخلي خانه و همچنين اين دكوركاهش فشار در فضا را كم مي كند.

بازسازي دكور منزل و استفاده از كناف و سمنت برد در طراحي داخلي، نقش مهمي را در ايجاد آرامش و روحيه مثبت به افراد خانواده ايفا مي كند.

علاوه بر خانه حتي در محيط هاي اداري نيز اگر نظم و انضباط در طراحي داخلي وسايل باشد، افراد با آرامش بيشتر كار مي كنند و قطعا كيفيت زندگي و كار در محيط هاي مرتب و منظم خيلي بالا مي رود و همين آرامش بخشيدن نيز هدف مورد نظر ما در اين مجموعه است.

در مكان هاي مختلف خانه از جمله اتاق خواب نيز زماني مي توان خواب راحت و آرامي را تجربه كرد كه محيط تميز و مرتبي را براي خودتان مهيا كرده باشيد.

براي داشتن محيطي  جذاب و آرام و يا هرگونه مشاوره در زمينه دكوراسيون داخلي خانه خود مي توانيد با ما همراه شويد.

 

 

 

 

 

طراحي داخل ويلا , طراحي رستوران سنتي , بازسازي ساختمان قديمي , ويترين جلوي مغازه , دكوراسيون داخلي , طراحي دكوراسيون داخلي اداري , طراحي داخلي , طراحي داخلي مطب دكتر , دكوراسيون داخلي طلا فروشي , طراحي داخلي در كيش , طراحي داخلي در اهواز , طراحي داخلي در شيراز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۳:۱۲ ] [ حسيني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 80
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب
طراحی حرفه ای سایت  / ایمیل مارکتینگ شاپ / افزایش فالوور اینستاگرام / ساخت وبلاگ